Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu Buluşması Gerçekleştirildi

Komisyon çalışmaları kapsamında 20.07.2017 tarihinde Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda buluşma organize edildi. Buluşmaya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ve Üst Birlikleri ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ve Üst Birlikleri temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğünün 21.02.2017 tarih ve 00022823083 sayılı yazıları ile  5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu uyarınca Esnaf ve Sanatkarların bilgilendirilmesi amacıyla İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu oluşturulmuştur.
Komisyon çalışmaları kapsamında 20.07.2017 tarihinde Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda buluşma organize edildi. Buluşmaya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ve Üst Birlikleri ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ve  Üst Birlikleri temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.
Komisyonda;
Ticaret İl Müdürü Sefa ÖZATA,
Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Orhan KANDEMİR,
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Dilek Şehnaz AŞICI,
SGK İl Müdürü Zafer ŞİMŞEK,
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin KENDİR,
KOSGEB Müdürlüğü Kobi Uzmanı Halil SALEPCİ,
KUZKA Uzmanı Özgür Yücel YAKAR,
Halkbank Kobi Müşteri İlişkileri Yöneticisi Adem İNAN yer aldı.
Komisyon üyeleri katılımcıları kurumlarının esnaf ve sanatkalara yönelik hizmet ve destekleriyle ilgili bilgilendirdikten sonra gelen soruları yanıtladı.